Wytrwałość - konieczna w sporcie i w odchudzaniu

Potrzebujemy różnej motywacji i w różnym natężeniu. Podczas odchudzania, do którego włączamy aktywność fizyczną, nasza motywacja zmienia się, ewoluuje a my uczymy się jak czerpać ją z różnych źródeł tak by nie wygasła ale rozwijała się razem z nami. Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportu i proces odchudzania mają bowiem jedną wspólną cechę: jest nią wytrwałość.

Sportowiec - także amator - potrzebuje jej w oczekiwaniu na coraz lepsze wyniki, osoba odchudzająca się - w cierpliwym czekaniu na efekty zmian. Jednej i drugiej grupie w wytrwałym dążeniu do celu mogą pomóc książki motywacyjne, dzięki którym podjęty wysiłek będzie stały i regularny, a wewnętrzna postawa - pełna cierpliwości wobec siebie.

Tak dla jednej, jak i dla drugiej grupy wzmocnieniem motywacji będzie też samo działanie - im dłużej robimy dla siebie coś dobrego, widząc przy tym pozytywne efekty, tym bardziej chcemy w tym trwać. Motywacja zmienia się razem z nami, a droga, jaką przeszliśmy, otwiera przed nami nowe perspektywy i mówi nam wiele o nas samych.

Strona głównaChcę schudnąć - czy muszę się męczyć na siłowni?Odchudzanie z Nordic WalkingWytrwałość - konieczna w sporcie i w odchudzaniu