Król strzelców na MŚ 2018 – kto strzelił najwięcej bramek na mundialu w Rosji?

Król strzelców na MŚ 2018 - kto strzelił najwięcej bramek na mundialu w Rosji?

Mundial zorganizowany w 2018 roku w Rosji był naprawdę emocjonujący. Świadczy o tym między innymi łączna liczba bramek zdobytych przez wszystkie zespoły w czasie MŚ. Wyniosła ona dokładnie 169, co przy 64 rozegranych meczach daje imponującą średnią 2,64 bramki na mecz. Jedynie MŚ 2014 mają pod tym względem nieznacznie lepszy współczynnik goli, ponieważ ten w Brazylii wyniósł 2,67 bramki/mecz. Dlatego warto przypomnieć sobie, kto zdominował rosyjskie boiska w czasie MŚ 2018. Jaki zawodnik został królem strzelców tej imprezy i kto uplasował się na podium tej klasyfikacji?

Harry Kane – król strzelców MŚ 2018

Jeszcze przed rozpoczęciem MŚ 2018 eksperci oraz komentatorzy z całego świata poświęcali wiele uwagi reprezentacji Anglii. Dużo mówiło się o tym, że „Synowie Albionu” już od ponad pół wieku czekają na kolejny tytuł mistrzowski. Z drugiej strony Anglia ma przecież obecnie wyjątkowo dobrą generację piłkarzy. Na jej czele do dziś stoi Harry Kane, czyli jeden z najskuteczniejszych strzelców Premier League.

Co prawda, reprezentacja Anglii ostatecznie uległa w półfinale, gdzie przegrała po dogrywce 2:1 z reprezentacją Chorwacji. Jednak Harry Kane zdobył najważniejsze indywidualne osiągnięcie, gdyż Anglik został królem strzelców Mistrzostw Świata 2018. Napastnik zdobył łącznie 6 goli w meczach z: Tunezją (2 bramki), Panamą (3 bramki) oraz Kolumbią. Dzięki temu Harry Kane został najlepszym strzelcem na MŚ 2018 i odebrał nagrodę Złotego Buta.

Najlepsi strzelcy na MŚ 2018 wraz z asystującymi

Na mundialu 2018 król strzelców miał wyraźną przewagę nad swoimi rywalami. Dość powiedzieć, że żaden inny piłkarz nie zdobył wtedy nawet 5 goli, które pozwoliłyby mu zbliżyć się do wyniku Anglika. Bardzo bogato wygląda natomiast zestawienie strzelców MŚ 2018 z 4 bramkami na koncie. Tutaj znajduje się bowiem aż pięciu zawodników.

Są to:

Denis Czeryszew (Rosja);
Antoine Griezmann (Francja);
Romero Lukaku (Belgia);
Kylian Mbappé (Francja);
Cristiano Ronaldo (Portugalia).

MŚ 2018 najlepiej zapadły w pamięci Francuzów, czyli m.in. Kyliana Mbappé oraz Antoine Griezmanna. Bramki zdobyte przez tych graczy pomogły bowiem reprezentacji „Trójkolorowych” w sięgnięciu po upragnione tytuły mistrzowskie. Co ważne, zarówno Griezmann, jak i Mbappé dołożyli po jednym trafieniu w meczu finałowym. Można więc śmiało zakładać, że to właśnie te bramki były najważniejsze dla obu Francuzów.

Oczywiście w pamięci kibiców najdłużej zostają strzelcy bramek, gdyż to na nich skupia się cała uwaga. Nie można jednak zapominać o tym, że napastnik wykonuje jedynie ostatni etap akcji. Z tego względu uznanie należy się także zawodnikom, którzy najczęściej asystują przy zdobywanych golach.

Na MŚ 2018 najskuteczniejszymi asystującymi okazali się:

Antoine Griezmann (Francja) – 3 asysty;
Mario Mandžukić (Chorwacja) – 3 asysty;
Viktor Claesson (Szwecja) – 3 asysty;

Z ciekawostek warto również odnotować, że w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej Antoine Griezmann okazał się lepszy niż Harry Kane. Anglik nie zanotował bowiem ani jednej asysty!

Czy Polska była mistrzem świata w piłce nożnej?

Czy Polska była mistrzem świata w piłce nożnej?

Z pewnością każdy kibic futbolu zna słynną przyśpiewkę o tym, że już za 4 lata Polska będzie mistrzem…

You May Also Like