Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2006 w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 były pierwszym mundialem w XXI wieku, który odbył się w Europie. Na organizatora tej imprezy wybrano Niemcy, czyli kraj znany z ogromnej miłości do futbolu. Nie trzeba chyba dodawać, że tytuł gospodarza dodatkowo premiował silną reprezentację Niemiec. Czy gospodarzom udało się sięgnąć po mistrzostwo globu? Zapraszamy do lektury tego historycznego artykułu poświęconego MŚ 2006.

Zwycięzca mundialu 2006 – kto wygrał?

Faworyzowana ekipa gospodarzy faktycznie dobrze rozpoczęła swój występ na MŚ 2006. Niestety, przekonali się o tym także reprezentanci Polski, którzy trafili do jednej grupy z Niemcami. Ponadto gospodarze nie zawodzili także w fazie pucharowej. Czy jednak udało im się osiągnąć końcowy triumf? Kto wygrał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2006?

Finał MŚ 2006

Doskonała seria Niemców zakończyła się w meczu półfinałowym. Tam reprezentanci gospodarzy przegrali bowiem ze znakomicie dysponowanymi Włochami. W efekcie to ekipa „Gli Azzurri” trafiła do finału MŚ 2006. Ich przeciwnikami okazali się Francuzi, którzy w zaciętym spotkaniu półfinałowym wygrali z reprezentacją Portugalii. Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2006?

Finał okazał się niezwykle wyrównany i emocjonujący. Do historii przeszło także nietypowe zachowanie kapitana reprezentacji Francji. W czasie dogrywki Zinedine Zidane został słownie sprowokowany przez Mateo Materazziego, przez co Francuz uderzył głową w klatkę piersiową swojego przeciwnika. Za to zagranie Zidane został od razu wyrzucony z boiska. Dość znamienne jest to, że w ten incydent zaangażowani byli jedynie strzelcy bramek. Zidane otworzył wynik w 7. minucie spotkania przez wykorzystanie rzutu karnego. Materazzi odpowiedział trafieniem 12 minut później. Jednak w tym spotkaniu z gry nie padły już bramki. Wynik finału MŚ 2006 został więc ustalony podczas serii rzutów karnych. Włosi wykonywali je bezbłędnie, natomiast swojej szansy nie wykorzystał David Trezeguet. W efekcie to „Gli Azzurri” podnieśli tytuł, gdyż wygrali 5:3 serię rzutów karnych.