Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2010 w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 były absolutnie historycznym wydarzeniem. Po raz pierwszy mundial zagościł bowiem na „Czarnym Lądzie”. Gospodarzem imprezy została bowiem Republika Południowej Afryki. Już sam ten fakt sprawił, że Mistrzostwa Świata 2010 skupiły na sobie wyjątkowo dużą uwagę. Sama impreza również nie rozczarowała, ponieważ w trakcie MŚ 2010 kibice zobaczyli bardzo dużo ciekawych spotkań. Kto jednak ostatecznie podniósł trofeum za zdobycie mistrzowskiego tytułu? Jaka reprezentacja okazała się najlepsza w czasie MŚ 2010?

Zwycięzca mundialu 2010 – kto wygrał?

W przypadku MŚ 2010 typy ekspertów były kierowane głównie w stronę reprezentacji z Europy i Ameryki Południowej. Ostatecznie MŚ 2010 zostały jednak mocno zdominowane przez piłkarzy ze Starego Kontynentu. Dość powiedzieć, że na podium tej imprezy znalazły się wyłącznie europejskie zespoły narodowe. Powstaje więc pytanie, która drużyna odniosła upragniony sukces? Kto wygrał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2010?

Finał MŚ 2010

Do finału mistrzostw świata zakwalifikowały się reprezentacje Hiszpanii oraz Holandii. Obydwie drużyny miały za sobą naprawdę ciężkie starcia półfinałowe. Hiszpanie przez całe 90 minut toczyli bardzo zacięte starcie taktyczne z reprezentacją Niemiec. Jedyną bramkę zdobył w 73. minucie Carles Puyol. Natomiast Holendrzy poszli na wymianę ciosów z ambitną reprezentacją Urugwaju. Ostatecznie to „Oranje” wyszli zwycięsko z tej potyczki i wygrali 3:2.

To tylko zapowiadało naprawdę ciekawy finał MŚ 2010. Zatem kto wygrał Mistrzostwa Świata 2010? Regulaminowy czas gry nie przyniósł odpowiedzi na to pytanie. Hiszpanie powtórzyli bowiem swoją strategię z meczu przeciwko Niemcom i grali bardzo zachowawczo. Holendrzy także nie zamierzali popełniać błędów, przez co regulaminowy czas gry przyniósł bezbramkowy remis.

Kibice zaczęli myśleć już o serii rzutów karnych, ale wtedy w 116. minucie bramkę zdobył Andres Iniesta. Holendrzy błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat, ale nie zdołali ani razu pokonać Ikera Casillasa. Ostateczny wynik finału MŚ 2010 to 1:0 dla reprezentacji Hiszpanii.

Gregory van der Wiel (ż. kartka w 111′)
John Heitinga (ż. kartka w 57′ i 109′ → czerwona kartka w 109′)
Joris Mathijsen (ż. kartka w 117′)
Giovanni van Bronckhorst (K) (ż. kartka w 54′) (zmiana w 105′)

Mark van Bommel (ż. kartka w 22′)
Nigel de Jong (ż. kartka w 28′) (zmiana w 99′)

Hiszpania – droga do Mistrzostwa Świata 2010

W fazie grupowej MŚ 2010 Hiszpanie pewnie pokonali reprezentację Hondurasu (2:0) i drużynę narodową Chile (2:1). Kibiców mogła jednak niepokoić niespodziewana porażka ze Szwajcarami (0:1). Jednak nie miała ona wpływu na późniejszą dyspozycję boiskową Hiszpanów.

W meczu 1/8 finału ekipa „La Furia Roja” pokonała po zaciętej walce reprezentację Portugalii (1:0). Podobny przebieg miało spotkanie ćwierćfinałowe z rewelacją rozgrywek, czyli drużyną narodową Paragwaju. Ono także zakończyło się wynikiem 1:0. To oznacza, że Hiszpanie osiągnęli identyczny rezultat w meczach: 1/8, 1/4 oraz 1/2 finału!

Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 odbyły się w Brazylii. Wyjątkowa atmosfera panująca w Brazylii połączona z miejscowym…