Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 odbyły się w Brazylii. Wyjątkowa atmosfera panująca w Brazylii połączona z miejscowym uwielbieniem futbolu była gwarancją ogromnych emocji. Co więcej, mundial ten miał być wielką imprezą dla gospodarzy. Kibice ekipy „Canarinhos” liczyli na to, że MŚ 2014 przyniosą Brazylii kolejny tytuł. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej? Jaka drużyna dotarła do finału, który ostatecznie przegrała?

Zwycięzca mundialu 2014 – kto wygrał?

Opisane wyżej prognozy sprawiały, że przed rozpoczęciem MŚ 2014 typy większości ekspertów były kierowane w stronę ekipy „Canarinhos”. To oni wydawali się faworytami do podniesienia trofeum Złotego Globu. Co więc poszło nie tak i kto ostatecznie wygrał Mistrzostwa Świata 2014?

W meczu ćwierćfinałowym rozgrywanym pomiędzy Brazylią i Kolumbią kontuzji po brutalnym faulu doznał Neymar. Choć „Canarinhos” wygrali to spotkanie, stracili swoją najjaśniejszą postać, gdyż Neymar nie mógł zagrać w półfinale. Czy to właśnie jego kontuzja doprowadziła do jednej z największych porażek w historii mundialu? Trudno mieć co do tego pewność. Faktem jest jednak to, że Brazylia została wręcz rozgromiona w meczu półfinałowym, który Niemcy wygrali aż 7:1! Dzięki temu to ekipa prowadzona przez Joahima Löwa zapewniła sobie awans do finału MŚ 2014. Tam na reprezentację Niemiec czekała już ekipa „Albicelestes”.

Finał MŚ 2014

Ogromna stawka spotkań finałowych we wszelkich turniejach sprawia, że bardzo często są to mniej dynamiczne mecze. Zamiast czystej brawury kibice często oglądają spektakle taktyczne oraz pokaz piłkarskiej kalkulacji. Tak było również w 2014 roku. Jednak kto wygrał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014? Odpowiedź kibice poznali dopiero w czasie dogrywki. Wtedy to rezerwowy reprezentacji Niemiec – Mario Göetze – pokonał w 112. minucie meczu bramkarza Argentyny. Gracze „Albicelestes” nie zdołali już wyrównać, dzięki czemu wynik finału MŚ 2014 to 1:0 dla Niemców.

Oto składy reprezentacji z opisanego meczu:

Manuel Neuer

Benedikt Höwedes (ż. kartka w 34′)
Mats Hummels
Philipp Lahm (C)
Jérôme Boateng

Bastian Schweinsteiger (ż. kartka w 29′)

Niemcy – droga do Mistrzostwa Świata 2014

W fazie grupowej MŚ 2014 reprezentacja Niemiec odniosła zwycięstwa w meczach przeciwko Portugalii (4:0) oraz USA (1:0). Przyszli mistrzowie dość sensacyjnie stracili natomiast punkty w meczu przeciwko reprezentacji Ghany, który zakończył się remisem 2:2.

Sensacją mógł również zakończyć się mecz 1/8 finału, gdzie reprezentacja Niemiec podejmowała drużynę Algierii. Regulaminowy czas gry zakończył się bowiem bezbramkowym remisem. Dopiero w dogrywce André Schürrle (92′) oraz Mesut Özil (119′) zdołali trafić do siatki rywali. Co prawda, Algierczycy odpowiedzieli trafieniem Djabou (120′), ale było już za późno na zmianę wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla Niemców.

Z kolei w ćwierćfinale reprezentacja Niemiec pokonała skromnie 1:0 reprezentację Francji. Gola na miarę awansu w 13. minucie zdobył Mats Hummels.

Król strzelców na MŚ 2014

Król strzelców na MŚ 2014 – kto strzelił najwięcej bramek na mundialu?

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 rozegrano łącznie 64 spotkania. Padło w nich aż 171 goli, co…