Kto zagra w finale MŚ 2022? (typy)

Kto zagra w finale MŚ 2022? (typy)

Piękno mundiali i innych wielkich imprez piłkarskich polega głównie na ich nieprzewidywalności. Co prawda, każda impreza tego typu ma swoich faworytów, którzy z reguły faktycznie osiągają bardzo dobre wyniki. Jednakże na niemal wszystkich mistrzostwach pojawił się także sensacyjny zespół osiągający ponadprzeciętne wyniki. Dlatego można śmiało zakładać, że podobnie będzie również w Katarze. Kto zagra w finale nadchodzących MŚ 2022? Czy będzie to jeden z głównych faworytów, a może niespodziewany „czarny koń”? Oto aktualne prognozy.

Zakłady na finalistów MŚ 2022

Kto zagra w finale mundialu? To pytanie już teraz zadają sobie wszyscy pasjonaci futbolu na całym świecie. Oczywiście kibice całym sercem będą wspierać głównie swoich reprezentantów. Jednakże czasami serce mówi jedno, a rozum mówi drugie. Jednak eksperci mają zazwyczaj podobne typy dotyczące tego, kto będzie w finale Mistrzostw Świata 2022. Jakie drużyny wymieniane są najczęściej?

Jeśli chodzi o reprezentacje europejskie, najczęściej wymienianą ekipą są „Trójkolorowi”. Francuzi jadą do Kataru jako obrońcy tytułu mistrzowskiego wywalczonego podczas MŚ 2018 w Rosji. Z tego względu oczekiwania stawiane przed Francuzami są wyjątkowo duże. Jednak mają one swoje uzasadnienie, ponieważ w barwach „Trójkolorowych” zagrają między innymi Kylian Mbappe oraz Karim Benzema. Bardzo wysoka forma francuskich napastników budzi podziw w całym piłkarskim świecie. Nic więc dziwnego, że to oni mają poprowadzić reprezentację Francji do finału MŚ 2022.

Rzecz jasna na Starym Kontynencie można także znaleźć inne reprezentacje z dużymi aspiracjami finałowymi. Tutaj trzeba wspomnieć między innymi o Anglikach, czyli aktualnych wicemistrzach Europy. „Synowie Albionu” w czasie eliminacji do MŚ 2022 jedynie potwierdzili swoją wysoką dyspozycję. Nie można również zapominać o reprezentacji Hiszpanii, która marzy o powrocie na piłkarski szczyt.

Zakłady na finalistów MŚ 2022 nie dotyczą jednak tylko europejskich reprezentacji. Bardzo dużą uwagę przyciągają również ekipy z Ameryki Południowej. Wystarczy choćby wspomnieć o słynnej ekipie „Canarinhos”. Jeżeli chodzi o finał MŚ 2022, typy wielu ekspertów idą właśnie w stronę Brazylijczyków. Na MŚ 2018 ekipa „Canarinhos” zakończyła swój udział w imprezie na meczu ćwierćfinałowym. Dlatego teraz Brazylijczycy na pewno zrobią wszystko, aby powetować sobie tamten występ. Jeżeli zaś chodzi o inne ekipy z Ameryki Południowej, największymi rywalami Brazylijczyków zapewne będą Argentyńczycy, czyli triumfatorzy turnieju Copa America 2021.

Ranking faworytów mundialu w Katarze

Opisane wyżej typy ekspertów oraz komentatorów warto również odnieść do innego wskaźnika. Są nim oczywiście aktualne kursy bukmacherskie. Przed każdą wielką imprezą sportową prognozy bukmacherów stają się istotnym wyznacznikiem dotyczącym zakładanego przebiegu imprezy. Zatem jak wyglądają takie przewidywania w przypadku finału MŚ 2022? Kto zagra w finale według zakładów bukmacherskich?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto oprzeć się na kursach wystawionych przez największego polskiego bukmachera. STS już od pewnego czasu ma w swojej ofercie kursy na mecze MŚ 2022. Ponadto bukmacher wprowadził do swojej oferty również długoterminowe typy bukmacherskie. Dzięki nim gracze mogą wytypować np. zwycięzcę nadchodzących MŚ 2022.

Co istotne, wspomniane kursy na zwycięzcę MŚ 2022 doskonale obrazują aktualne prognozy STS dotyczące finalistów mundialu. Na ich podstawie można więc łatwo wskazać, jakie reprezentacje są według tego bukmachera kandydatami na finalistów MŚ 2022. Oto aktualne kursy STS dotyczące triumfatora mundialu:

  • Brazylia – 6,00;
  • Francja – 7,00;
  • Anglia – 7,00;
  • Hiszpania – 9,00;
  • Argentyna – 11,00;
  • Portugalia, Holandia, Belgia, Niemcy – 12,50;

Powyższe kursy pokazują, że firma STS, podobnie jak wielu ekspertów, stawia Brazylijczyków w roli faworytów MŚ 2022. Tuż za nimi plasują się reprezentacje: Francji, Anglii, Hiszpanii oraz Argentyny. Tym samym nie wykluczone, że to dwie z pięciu wymienionych ekip spotkają się ze sobą w finale MŚ 2022!

Bukmacherzy na MŚ 2022 - oferta

Bukmacherzy na MŚ 2022 – oferta

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 będą wielkim świętem dla wszystkich pasjonatów futbolu. Oczywiście w tym gronie można…

You May Also Like