Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Arabia Saudyjska – typy i kursy

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska - Arabia Saudyjska - typy i kursy

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 wystąpi w grupie C. Pierwszym meczem naszych reprezentantów będzie starcie z reprezentacją Meksyku. Natomiast drugim zaplanowanym spotkaniem jest mecz przeciwko Arabii Saudyjskiej. Oczywiście w fazie grupowej MŚ rezultat każdego meczu ma duże znaczenie. Jeśli jednak biało-czerwoni przegrają z reprezentacją Meksyku, mecz przeciwko Arabii Saudyjskiej będzie tzw. meczem o wszystko. Dlatego warto dokładnie przeanalizować to spotkanie. Kto będzie tutaj faworytem oraz jakiego przebiegu meczu należy się spodziewać?

Kto faworytem meczu Polska – Arabia Saudyjska? Typy bukmacherskie

W przypadku spotkania Polska – Arabia Saudyjska kursy bukmacherskie nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości. Aktualnie zakłady dotyczące tego spotkania pojawiły się między innymi w ofercie bukmachera STS. Dlatego warto sprawdzić, jak największy polski bukmacher ocenia szanse obydwu ekip we wspomnianym meczu. Oto aktualne kursy STS:

  • Zwycięstwo Polski – 1,68;
  • Remis – 3,75;
  • Zwycięstwo Arabii Saudyjskiej – 5,35.

Jak widać, kwestia faworyta tego meczu od początku wydaje się rozstrzygnięta. Faworytami są oczywiście biało-czerwoni. Wynika to przede wszystkim z widocznych różnic w umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Oczywiście reprezentacja Arabii Saudyjskiej tworzy bardzo zgrany kolektyw. Co więcej, jej kadrowicze doskonale się znają, gdyż są to zawodnicy występujący w lokalnej lidze. Jednak ten fakt jest tutaj bardzo istotny. Dlaczego?

Ponieważ w reprezentacji Arabii Saudyjskiej nie ma żadnego piłkarza, który wyraźnie odstawałby poziomem i umiejętnościami. Co jasne, ma to również swoje dobre strony, ale pod tym względem reprezentanci Polski wypadają zdecydowanie lepiej. W naszej kadrze znajduje się przecież wielu znakomitych piłkarzy o międzynarodowej reputacji. Dzięki temu polscy piłkarze są przyzwyczajeni do różnej specyfiki gry. Natomiast drużyna Arabii Saudyjskiej jest pod tym względem dość mocno ograniczona.

Co prawda, na korzyść naszych rywali w pewnym stopniu może działać miejscowy klimat. Koniec końców piłkarze Arabii Saudyjskiej są do niego przyzwyczajeni. Ponadto zapewne będą oni mogli liczyć na wsparcie trybun. Nie zmienia to jednak faktu, że w takim spotkaniu o zwycięstwie muszą przesądzić wyłącznie umiejętności piłkarskie. Te z kolei w 100% są po stronie biało-czerwonych!

Zakłady na mecz Polska – Arabia Saudyjska na MŚ 2022. Co obstawić?

Podstawowy typ na opisywane spotkanie wydaje się więc jasny – jest nim wygrana reprezentacji Polski. Zwycięstwo w takim meczu jest dla biało-czerwonych obowiązkiem i to bez względu na wynik wcześniejszej konfrontacji z Meksykiem. Obecnie zakłady na zwycięstwo Polski można zawierać po kursie wynoszącym 1,68.

Z drugiej strony typerzy mają znacznie szersze możliwości pod względem wytypowania meczu Polska – Arabia Saudyjska. Zakłady bukmacherskie na liczbę bramek mogą być tutaj dość ciekawą alternatywą. Reprezentacja Arabii Saudyjskiej zanotowała bowiem w swojej historii występów na mundialu kilka wysokich porażek. Wystarczy choćby przypomnieć rok 2002 i porażkę aż 8:0 w meczu przeciwko reprezentacji Niemiec. Dlatego w spotkaniu z Polską na MŚ 2022 również może paść sporo bramek. Co prawda, kursy bukmacherskie na liczbę bramek nie są jeszcze dostępne. Niemniej typ na powyżej 2,5 bramki wydaje się w tym przypadku bardzo realną propozycją.

Tuż przed rozpoczęciem meczu w ofertach bukmacherów zapewne pojawią się również zakłady na strzelców bramek. Mogą być one ciekawą alternatywą dla graczy, którzy chcą typować boiskowe poczynania Roberta Lewandowskiego. Spośród wszystkich grupowych rywali Polaków na MŚ 2022 reprezentacja Arabii Saudyjskiej ma najsłabszą defensywę. Dlatego to właśnie w tym meczu Lewandowski zapewne będzie mieć najwięcej okazji do strzelenia jednego lub kilku goli. Warto więc zastanowić się nad takimi zakładami, gdyż wydają się one kolejnym typem o bardzo wysokim poziomie prawdopodobieństwa.

Zakłady bukmacherskie na mecz Meksyk - Polska - typy i kursy

Zakłady bukmacherskie na mecz Meksyk – Polska – typy i kursy

Mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Meksyku będzie drugim spotkaniem grupy C podczas MŚ 2022. Oczywiście mecz otwarcia ma…

You May Also Like