Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Argentyna – typy i kursy

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska - Argentyna - typy i kursy

Spotkanie z reprezentacją Argentyny będzie zdecydowanie największym wyzwaniem dla piłkarzy reprezentacji Polski podczas fazy grupowej MŚ 2022. Drużyna „Albicelestes” już od wielu lat uchodzi za jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie. Ponadto Argentyńczycy w ostatnim czasie wyraźnie pokazują, że ich forma sportowa stoi na najwyższym możliwym poziomie. Najlepszym tego dowodem jest zwycięstwo w południowoamerykańskim turnieju Copa America 2021 oraz wygrana w niedawnym meczu przeciwko reprezentacji Włoch. Taka dyspozycja drużyny „Albicelestes” wpływa również na prognozy dotyczące opisywanego spotkania. Jakie są aktualne kursy na ten mecz i co warto obstawić? Zapraszamy do lektury!

Kto faworytem meczu Polska – Argentyna? Typy bukmacherskie

Jeżeli chodzi o mecz Polska – Argentyna, kursy bukmacherskie z pewnością nie będą korzystne dla naszych reprezentantów. Trudno się jednak temu dziwić. Reprezentacja Polski w ostatnich latach dokonała sporych postępów w różnych elementach gry. Mimo tego trudno uznać naszych piłkarzy za jedną z najlepszych ekip na świecie. Natomiast takie miano będzie już całkowicie uzasadnione w przypadku drużyny „Albicelestes”. Dlatego to właśnie Argentyńczycy będą wyraźnymi faworytami tego spotkania. Aktualne kursy bukmacherskie wystawione przez firmę STS są następujące:

  • Zwycięstwo Polski – 5,50;
  • Remis – 3,50;
  • Zwycięstwo Argentyny – 1,72.

Stawianie Argentyńczyków w roli faworytów jest poparte kilkoma istotnymi argumentami. Przede wszystkim drużyna „Albicelestes” ma po prostu dużo większy potencjał wynikający z umiejętności poszczególnych zawodników. Oczywiście flagową postacią jest tutaj Leo Messi, ale jego koledzy również prezentują niezwykle wysoki poziom. Ángel Di Maria, Lautaro Martinez oraz Rodrigo De Paul to inni zawodnicy z najwyższej światowej półki. Co jasne, reprezentacja Polski także ma w swoich szeregach kilku wybitnych zawodników. Jednak przy uwzględnieniu ogólnego potencjału obydwu drużyn – przewaga leży zdecydowanie po stronie naszych rywali.

Kolejnym ważnym argumentem jest doświadczenie w rozgrywkach na arenie międzynarodowej. Argentyńczycy od MŚ 2006 zawsze uzyskiwali awans do mundialowej fazy play-off. Tymczasem reprezentacji Polski sztuka ta udawała się jedynie w XX wieku. Z tego względu boiskowe doświadczenie także będzie leżeć po stronie Argentyńczyków.

Otwartą kwestią pozostaje więc tylko tzw. dyspozycja dnia. W historii MŚ dochodziło już bowiem do wielu sensacji spowodowanych nietypowym przebiegiem meczu lub nagłym pogorszeniem formy jednej z drużyn. W takim spotkaniu biało-czerwoni będą więc musieli upatrywać swojej szansy w skrupulatnym wykorzystywaniu błędów Argentyńczyków. Być może to po jednym z takich błędów uda się zdobyć bramkę!

Zakłady na mecz Polska – Argentyna na MŚ 2022. Co obstawić?

Powyższa analiza może być podstawą do zaproponowania kilku typów na nadchodzące spotkanie Polska – Argentyna. Zakłady bukmacherskie dotyczące tego meczu są jeszcze mocno ograniczone, ponieważ bogatsza oferta pojawi się dopiero przed rozpoczęciem mundialu. Czy na podstawie aktualnej oferty można zaproponować jakiś zakład?

Na pewno niektórzy gracze od razu zaczną zastanawiać się nad wytypowaniem wygranej drużyny Argentyny. Aktualny kurs na takie zdarzenie wynosi 1,72. Jednak tutaj trzeba pamiętać o jednej ważnej kwestii. Mecz Polska – Argentyna będzie ostatnim spotkaniem w ramach grupy C. Z tego względu kwestia awansu może być już rozstrzygnięta. Jeśli więc pozycja Argentyny w grupie nie będzie zagrożona, trener Scaloni może dokonać pewnych roszad w składzie „Albicelestes”. Dlatego z postawieniem wspomnianego typu warto wstrzymać się aż do momentu pierwszych rozstrzygnięć.

Nieco pewniejszym typem wydają się zakłady na liczbę bramek. Reprezentacja Argentyny pod względem potencjału ofensywnego stanowi jedną z najsilniejszych ekip w MŚ 2022. Z tego powodu można zakładać, że reprezentacja Polski będzie mieć problemy z zachowaniem czystego konta. Kiedy tylko pojawi się oferta kursowa na liczbę bramek w tym spotkaniu, gracze mogą stawiać na bramki Argentyny.

Zakłady bukmacherskie na mecz Meksyk - Polska - typy i kursy

Zakłady bukmacherskie na mecz Meksyk – Polska – typy i kursy

Mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Meksyku będzie drugim spotkaniem grupy C podczas MŚ 2022. Oczywiście mecz otwarcia ma…

You May Also Like