Król strzelców na MŚ 2014 – kto strzelił najwięcej bramek na mundialu?

Król strzelców na MŚ 2014

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 rozegrano łącznie 64 spotkania. Padło w nich aż 171 goli, co daje dokładnie 2,67 bramki na mecz. Żaden inny mundial rozgrywany w XXI wieku nie przyniósł kibicom tak dużej liczby goli. Trudno więc dziwić się temu, że brazylijskie MŚ 2014 są do dzisiaj wspominane z ogromną nostalgią. Warto więc powrócić do Brazylii oraz do wielu pięknych bramek zdobytych podczas tych mistrzostw. Kto został królem strzelców tamtej imprezy i jaki był jego dorobek? Kto zajął miejsce w TOP 3? Oto krótkie podsumowanie ówczesnych mistrzostw.

James Rodriguez – król strzelców MŚ 2014

Na mundialu często rodzą się prawdziwe gwiazdy oraz przyszłe legendy. Nie inaczej miało być w 2014 roku, albowiem MŚ 2014 były niezwykle udane dla Jamesa Rodrigueza. 23-letni wówczas napastnik reprezentacji Kolumbii zdobył podczas mundialu 6 bramek. Ozdobą MŚ 2014 było jedno z trafień Rodrigueza w meczu przeciwko drużynie Urugwaju. Wszyscy więc zakładali, że po MŚ 2014 Rodriguez stanie się wielką gwiazdą. Kolumbijczyk grał wówczas w Realu Madryt, a zatem miał do tego idealne warunki.

Jednak po latach niektórzy kibice uznają, że kariera Kolumbijczyka nie oddała jego rzeczywistego potencjału. Rodriguez nigdy nie odgrywał pierwszoplanowej roli w Realu Madryt, a późniejsze wypożyczenia są tego najlepszym dowodem. Niemniej jednak James Rodriguez już na zawsze zapisał się w historii jako król strzelców Mistrzostw Świata 2014. Co więcej, MŚ 2014 były również stosunkowo udane dla całej reprezentacji Kolumbii, która dotarła aż do ćwierćfinału.

Thomas Müller – król, który jednak stracił koronę…

Kiedy faza grupowa opisywanego mundialu dobiegła końca, niemal wszyscy kibice zakładali, że najlepszym strzelcem MŚ 2014 będzie Thomas Müller. Niemiec najpierw zdobył hat-tricka w meczu przeciwko reprezentacji Portugalii. Później dołożył jeszcze jednego gola w meczu przeciwko USA.

Co więcej, Müller grał w pamiętnym półfinale, gdzie Niemcy pokonali Brazylię aż 7:1. To właśnie on otworzył zresztą wynik tamtego meczu! Tym większe zdziwienie może budzić fakt, że licznik Niemca zatrzymał się na 5 opisanych bramkach. Przez to Müller ostatecznie przegrał tytuł króla strzelców, który wydawał się już leżeć u jego stóp! Na osłodę można jednak przypomnieć, że Niemiec ostatecznie zdobył wraz z kolegami tytuł mistrzów świata!

Najlepsi strzelcy na MŚ 2014 wraz z asystującymi

Kolejnymi najlepszymi strzelcami na MŚ 2014 byli również: Lionel Messi, Neymar oraz Robin van Persie. Argentyńczyk, Brazylijczyk i Holender zdobyli bowiem po 3 bramki. Dzięki temu stoją ex aequo na podium opisywanego zestawienia strzelców MŚ 2014.

Jeżeli zaś chodzi o najlepiej asystujących, tutaj znów trzeba spojrzeć na reprezentację Kolumbii. Juan Cuadrado aż 4-krotnie zagrywał ostatnie podanie do swoich partnerów. Dzięki temu to on jest najlepszym asystującym MŚ 2014. Wiceliderami tego rankingu byli natomiast: Karim Benzema (Francja), Daley Blind i Arjen Robben (Holandia), Sofiane Feghouli (Algieria), Toni Kroos, a także Thomas Müller (Niemcy). Wszyscy opisani gracze zgromadzili po 3 asysty.

Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2018 w piłce nożnej?

Kto wygrał Mistrzostwa Świata 2018 w piłce nożnej?

Już za kilka miesięcy rozpoczną się piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Ten mundial pod wieloma względami będzie…

You May Also Like